Hakkımızda

Cihan Spor Kulübü 1994 yılında Seyfettin Akdemir tarafından kurulmuştur. Kurulduğu yıldan bu güne kadar binlerce sporcuya Taekwondo sporunu sevdirmiş ve onlara bir yuva, aile olmuştur.

Yılların vermiş olduğu tecrübeler ile kazanılan sayısız kupa ve madalyalara her gün yenisi eklenmeye devam etmektedir. Bugün hala hedeflerimiz doğrultusunda yetiştirdiğimiz sporcularımız ile antrenör-sporcu-veli çerçevesinde yüzleri güldürmeye devam ediyoruz.

Hedefimiz, çocuklara ve gençlere spor yaptırmak, sokaklarda boş vakit harcamaktan ve kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak.
Bunun yanı sıra, varolan başarılar ile yetinmeyip hep daha iyisini elde etme gayretiyle, kazanma duygusunu aşıladığımız sporcularımızı, Türkiye’de yapılan turnuvalarda, uluslararası turnuvalarda başarı göstermeleri ve milli sporcu olarak ülkemizi temsil etmenin gururunu yaşatmak üzere yetiştiriyoruz.
Sporcularımızı Yakından Takip Ediyoruz
Disiplinli ve beceri kazandırmaya yönelik çalışmalarımız çocukların okul başarılarının artması konusunda etkilidir. Ayrıca sporcularımızın refleksleri ve algılarıda yapılan çalışmalarla gelişmektedir.
Beslenme ve uyku alışkanlıklarının da düzenli olması için gerekli takibi yapıyoruz. Bunun neticesinde okul, aile, saygı, disiplin, spor vb. her konuda başarı sahibi bireyler topluma kazandırmış oluyoruz.
Dövüşmeyi Değil Kazanmayı Öğretiyoruz
Taekwondo disiplinine uyan sporcularımız kavgacı, agresif tutumlardan uzaklaşıp saygılı, sabırlı sporcular haline geliyorlar.
Mental çalışmalar ile zihnen ve fiziken hazırladığımız yüksek motivasyona sahip sporcularımıza nasıl kavga edileceğini değil, nasıl müsabaka kazanılacağını öğretiyoruz.